Kohtumine skeptikutega

Tere minugi poolt üle hulga aja.

Eile toimus Kotka Keldris Skeptikute kokkusaamine (eesmärgiga teada-tutvuda, kes on need inimesed kes foorumis sõna võtavad ja arutleda, mida edaspidi ette võtta). Nende koduleht on selline: http://skeptik.ee/

See peaks huvi pakkuma kõigile para- ja vandenõuteooriahuvilistele ning neile, kes tahavad lugeda, millega üritatakse tänapäeval inimesi lohku tõmmata. Pseudoteadus võib lugemisvarana olla vaat et sama põnev kui päris teadus.

Eilsel üritusel oli meid 10, mis tegelikult on hea hulk… Tallinna kokkusaamised olevat tavaliselt umbes nii rahvarohked. Osalised olid mingil mulle teadmata põhjusel enamuses informaatikud. Meelelahutuseks oli üks magnetiline pesupall, tänu millele pidi saama pehme pesu ja kauakestva pesumasina (kisub pseudoteaduse valda pisut), kuid seda kas jubin katlakivi teket ära hoiab, me kohapeal proovida ei saanud.

Minu poolt oli veel üks raamat kreatsionismist (USAst tellisin, siit saab ka lugeda ja ilusad pildid on :)).

Tore teada, et Eesti skeptikud ei ole kõike mahamaterdavad kuivikust kollid. Paljudel oli isiklikke kogemusi nõidade, alternatiivmeditsiini ja muu asjassepuutuvaga. Ka on nad välja pannud 10 000kroonise preemia sellele, kes oma (para)võimeid tõestab.

Lühidalt saigi arutletud järgmistel teemadel: mõistusevälised kogemused, pseudoteadusliku jama müümine ja kui paljud Eestis selle ohvriks langevad, milliseid esinejaid võiks edaspidistele kokkusaamistele kutsuda ja kuidas neid mitte ära hirmutada. Ning muidugi teadusliku mõtlemise propageerimisest… niimoodi kirjapanduna ei kõla eriti lõbusalt, aga tegelikult oli.

Kui huvilisi leidub, leidub kahtlemata ka põnevaid teemasid ja …kedagi ei halvustata tema vaadete pärast.

 

Autor: Sirgi