Talveakadeemia 2010

26-28. Veebruaril toimub Viinistus (mitte Laulasmaal, nagu veel üleeile kirjas oli!) Talveakadeemia 2010. Talveakadeemia koduleht on http://www.talveakadeemia.ee/10/

Tegemist on üliõpilaste (keskkonnaalaste) uurimistööde konkursiga. Nimest mitte ära kohkuda, tegelikult on vaja esitada vaid üsna lühike artikkel (6-8 lk ) ja see võib olla ka baka või magistritöö põhjal, mistõttu teemad on harilikult väga varieeruvad ja vahel ei seostu ürituse väljakuulutatud juhtlausega just eriti palju.

Eelmisel aastal oli minulgi au osaleda ühena kaheksast õnnelikust, kes said enda töö kohta ka ettekande esitada (rääkisin võõrliikidest raudteejaamades). Siinkohal toon välja mõned põhjused, miks minu arvates tasub kasvõi pealtvaatajana osaleda:

  • Põnevad rühmatööd, enamasti on neid palju ja piisavalt kiiresti registreerudes saab endale meeldiva välja valida
  • Huvitav seltskond, mis isegi Eesti kohta on oma vaadetelt kirju-kirju
  • Majutuse ja söögi koha pealt ei ole siiani olnud ka midagi ette heita
  • Korraldavad vabatahtlikud (üliõpilased)
  • Väga populaarne üritus, vabad kohad saavad väga ruttu täis. Potentsiaal kujuneda Eestis üsna oluliseks teadushuviliste ja keskkonnateadlike inimeste kokkusaamisürituseks. Noortele mõeldud konverentse ei ole ju tegelikult eriti palju.

Head talve ja akadeemitsemist!

§.

2 thoughts on “Talveakadeemia 2010”

  1. Jah, ja nüüd ootan kõigilt kirjutajatelt oma töögrupi tööst ülevaadet. Mille võiks siduda põnevate uute mõtetega, mis tekkisid, mul kulub oma kalade üle juurdlemiseks pisut aega, aga räägin ka neist. 🙂

  2. Üks pisitilluke täpsustus korraldajate poolelt. Nimelt ei ole vähemalt seni olnud taotluslik konkursi ja konverentsiteemade ühtlustamine, esimese mõte on olnud pakkuda võimalust saada oma teemast mitmekesisemat tagasisidet kui ainult oma juhendajalt (ka koostööhuvi on kerkinud hindaja poolelt) ning anda teada, millega erinevates koolides siis ikkagi tegeldakse, teine keskendub konkreetsele teemale. Jah, konverentsi esimene päev on suuresti konkursi päralt, kuid igati tore on ju jagada parimaid palu võimalikult laia kuulajaskonnaga ning neid ka vastavalt tunnustada.

Kommenteerimine on suletud.