Mis värsked ajud?

Värskete ajude lehelt saab lugeda loodusteadusliku-keskkonnaalase hariduse taustaga inimeste sõnavõtte maailmas toimuva kohta. Kokku on meid viinud Tartu Ülikool, kus alustasime ühiselt bakalaureuseõpinguid aastal 2006. 

Miks “Värsked Ajud?” Ehk selleks, et mõne koha pealt kulub väike tuulutus ära. Ja eks sellepärast ka, et me oleme kõik noored, kogenematud, veidi avangaardsed, pisut veidrad ja natuke nohikud. Laias laastus võib meie teemad jaotada:

  • Arvamusartiklid
  • Väliskirjanduse refereeringud ja analüüsid
  • Isikliku teadustöö tutvustamine (alates 2012. aasta jaanuarist kajastame ka mõningaid Talveakadeemia artikleid)
  • Keskkonnatemaatiliste sündmuste, veebilehtede, kirjanduse ja kampaaniate tutvustamine
Värske aju meeskond:
Helene Urva

Helene Urva kaldub pigem ökofašismi, jumaldab süvaökoloogiat ja otsib harmooniat. Helene kirjutamise stiil on emotsionaalselt kaasahaarav ja tal on oskus panna inimesi hoolima teemadest, millest nad varem teadlikud ei olnud. Helene lõpetas esmalt Tartu Ülikooli keskkonnatehnoloogia eriala bakalaureuse õppe,  osales Noored Kooli programmis loodusainete õpetajana ning seejärel omandas magistrikraadi merebioloogia erialal Tallinna Ülikoolis. Praegu töötab ta Eesti Meremuuseumis ja edendab haridustööd ning vabal ajal on seotud Teeme ära! liikumise kampaaniaga “Let’s Do It Mediterranean!”

Kaisa Vent

Kaisa Vent hoolib väga inimkeskkonnast ja on suure osa oma ajast keskendanud keskkonnale sõbralike ehitiste uurimisele. Hetkel on tema mõtted suunatud aga inimgeograafiale. Ta on meie tiimis veel värske liige ja pole veel palju artikleid avaldanud aga ideede poolest on ta väga palju abistanud. Kaisal on Tartu Ülikooli keskkonnatehnoloogia eriala bakalaureuse kraad ja magistri kraad geograafia erialal.

Lisaks osalevad meie blogi valmimisel ka mitmed teised inimesed, kes meile artikleid saadavad või kellel oleme ise palunud oma teadmisi teistega jagada.

One thought on “Mis värsked ajud?”

Kommenteerimine on suletud.

Kuidas maailm rohelisemaks muutub?