Raamaturiiul

Kuidas muuta maailma? (Fontes 2005) Heateo SA eestvõttel ilmus juba mõni aeg tagasi eestikeelse tõlkena D. Bornsteini raamat “Kuidas muuta maailma?” Raamatusse on valitud näited erinevate riikide sotsiaalsete ettevõtjate tööst, kes on leidnud uusi ja paremaid lahendusi ühiskonna tõsisematele muredele ja viinud need ellu, kellel on õnnestunud ühiskonda kõige rohkem muuta. Kindlasti annab raamat aimu, kuidas läbi sotsiaalse ettevõtluse ka keskkonnaprobleeme leevendada.
Maailmatants (Koolibri 2009)Elisabet Sahtourise vaatenurk evolutsioonile võib mõnele tunduda värske (ehk isegi uskumatu), teise jaoks aga harjumuspärane ja ainuvõimalik. Üks paljudest Gaia teooria käsitlustest.
Uus maailma roheline ajalugu (Varrak) Clive Pointing’u ülevaade inimajaloost läbi keskkonnas toimunud muudatuste.
Dodo laul (Varrak 2004)David Quammeni evolutsiooniteooria kujunemist ja liikide välja suremist kirjeldav ning suuremaid ökoloogilisi teooriaid tutvustav populaarteaduslik teos – eriti mõnus ja põnev lugemisvara.
Gaia kättemaks (Varrak 2007)James Lovelock’i raamat ilmunud rohelise raamatu sarjas. Põhjalik ülevaade Maa energia-allikatest ning tema keemilisest iseregulatsioonist.  Ilmselt oleks selle raamatu puhul oluline teatud eelteadmised loodusteadustes, et ta liiga ära ei kammiks. Aga põnev alternatiivne vaade maailma asjadele sellegpoolest. Lovelock toetab tugevalt tuumaenergiat, näiteks.
Keskkonnaeetika võtmetekste (Tartu Ülikooli Eetikakeskus 2008)Suhteliselt õhuke raamat, aga selle eest väga tummine sisu. Ladus lugemine. Kellel teema vastu huvi, visake kindlasti pilk peale!
Mina olen ookean (Petrone Print 2009)Raamat  ilmus Petrone prindi kirjastuses, autor Sandra Steingraber, kes on ökoloog ning kirjutas raamatu olles lapseootel. Epp Petrone: “Mis mind üha uuesti hämmastab, on autori stiil. Ta on ühteaegu luuletaja ja doktorikraadiga ökoloog – ja just selline on ka raamat, mille ta on loonud. Nii nagu maailmas on tegelikult kõik seotud, on ta sidunud iseenda munarakud, linnud ja kalad, kõikjal toimuvad keemilised reaktsioonid, suurettevõtete korruptsioonid ja inimliku vastutuse kõige selle eest, mida me oma n-ö progressiga tekitanud oleme.” http://eppppp.tahvel.info/2009/12/22/mina-olen-ookean/
No Logo (Knopf Canada 200)Naomi Klein’i põhjalik uurimus brändimaailma pahupoolest.
Roheliseks kasvamine (Petrone Print 2007)“Mahukas raamat võtab kokku erinevad keskkonnateemad. Siin on Rohelise Värava võrgulehe kirjutatud kolumneid, katkendeid internetipäevikust, lühiintervjuusid Eesti ekspertidega, kokkuvõtteid ingliskeelsetest ökoteemalistest bestselleritest. Ühte on koondatud üldine ja konkreetne, kaugem ja lähedasem info. Miks on Aafrikas näljahäda, miks on maailmameri reostunud, kuhu viia oma vana arvuti, mismoodi säästa oma kodus elektrit, kuidas teha loodussõbralikku remonti? Lisaks rohelistele elunippidele leiab siit rohelist eneseanalüüsi: on keskkonnasäästlikkus uus religioon? Kas üks inimene suudab midagi muuta siin tarbijamaailmas?” Petrone print. Tegelikult juba klassikaline objekt keskkonnateadlike inimeste kingikotis… aga lisasin ta siia siiski ära.
Eesti LoodusAjakiri, mis on Eesti loodusteadusliku kirjanduse klassika. 

Eesti Taimede Kukeaabits on parim kodumaine taimemääraja amatöör-loodushuvilisele. Väga head pilditahvlid ja arusaadavad kirjeldused võimaldavad enamike levinud liike hõlpsasti ära tunda ilma sügavamate botaaniliste eelteadmisteta. Toomas Kukk on raamatut ka aastate jooksul täiendanud, nii et esimene trükk on vist juba ammu-ammu välja müüdud.

Kuidas maailm rohelisemaks muutub?